Přednáška: Jak implementovat článek 17 nové autorskoprávní směrnice?

Poslední tři roky se na evropské úrovni debatovala autorskoprávní reforma. Finální znění směrnice o autorském právu na jednotném digitálním trhu 2016/0280(COD) je nám nyní známo, avšak vysoká politická citlivost tohoto tématu se podepsala i na kvalitě. Je proto zřejmé, že v nejbližších letech bude nutné řešit otázky s tímto spojené prostřednictvím soudních sporů, ale i v procesu implementace směrnice na národní úrovni.

Tato přednáška se zaměří na článek 17 nové směrnice týkající se úpravy online platforem se sdíleným obsahem. Jaké jsou poselství směrnice? Co je zřejmé, co naopak není? Jaký vztah má k existující judikatuře? Jaká bude funkčnost směrnice v kontextu ostatních pravidel unijního a národního práva? To jsou otázky, které se pokusím v průběhu přednášky zodpovědět.

Martin Husovec, vysokoškolský pedagog na Právnické fakultě Tilburské University v Holandsku

Termín a místo: 31. 5. 2018 od 16:00 do 17:30 hod. v Jazzdocku, Janáčkovo nábř. 2, 150 00 Praha 5.

Pro účastníky bude taktéž přichystáno drobné občerstvení. Přednáška je pro členy ALAI zdarma! ostatním bude účtován poplatek 500,- Kč za pronájem a občertvení.

Prosím Vás o potvrzení účasti na email tajemnik@alai.cz

LuW, 15. 4. 2019

Článek zatím nemá žádný komentář.
Vložit komentář:

Jméno a příjmení (povinné)

Příspěvek

Potvrďte, prosím, že nejste robot: napište jméno Hurvínkova otce

Provozovatelem těchto stránek je ALAI Česká republika, Apolinářská 445/6, 128 00 Praha, IČ: 01603671. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup pro členy.