VYPÍNACÍ ÚŘADY – ZAHRANIČNÍ INSPIRACE V BOJI PROTI NELEGÁLNÍMU SDÍLENÍ OBSAHU ONLINE

Srdečně vás zveme na další ze série seminářů k problematice nelegálního sdílení obsahu online. Nadcházející setkání se uskuteční dne 15. 3. 2023 ve 13:00 v pražském klubu JazzDock.

Zveme naše členy na další ze série seminářů k problematice nelegálního sdílení obsahu online, kterou pořádáme ve spolupráci se Sekcí kulturního a kreativního průmyslu Hospodářské komory České republiky.

Nadcházející setkání se uskuteční dne 15. 3. 2023 ve 13:00 v pražském klubu JazzDock s očekávaným ukončením po 16. hodině (občerstvení zajištěno). Tématem tentokrát budou tzv. vypínací úřady v zahraničí jako možný zdroj inspirace pro českou úpravu.

Program:

1. Lucie Kociánová, advokátka – přehled zahraničních úprav

2. Rudolf Leška, advokát – blokování webů z pohledu autorského zákona ČR (se zaměřením na otázky proč je to potřeba, jaká jsou specifika správního a soudního pojetí a jaký tuzemský orgán by měl tuto činnost mít ve své působnosti)

3. Tereza Rychtaříková, předsedkyně Sekce IT a telco Hospodářské komory; Vodafone – úskalí blokování webů (potřeba veřejnoprávního pokynu, síťová neutralita)

Další semináře jsou plánovány na dny 18. 4., 10. 5. a 14. 6. – sledujte náš web pro více informací.

Pro zjednodušení organizace prosíme o potvrzení účasti e-mailem na tajemnik@alai.cz

Vstup na akci je pro veřejnost volný.

Rudolf Leška, 2. 3. 2023

Článek zatím nemá žádný komentář.
Vložit komentář:

Jméno a příjmení (povinné)

Příspěvek

Potvrďte, prosím, že nejste robot: napište jméno Spejblova syna

Provozovatelem těchto stránek je ALAI Česká republika, Apolinářská 445/6, 128 00 Praha, IČ: 01603671. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup pro členy.