UMĚLÁ INTELIGENCE A AUTORSKÉ PRÁVO

Zveme naše členy na první ze série seminářů o AI, které pořádáme s Hospodářskou komorou ČR.

Seminář se uskuteční ve čtvrtek 5. 10. 2023 od 9:00 v sídle Hospodářské komory ČR, Florentinum (recepce A) Na Florenci 2116/15. Budeme se těšit na setkání. Od 8:45 pro vás bude připraveno ranní občerstvení a káva, prosíme dorazte včas. Účast prosím potvrzujte na e-mailu tajemnik@alai.cz.

Tématem bude představení fenoménu AI a jeho aktuální překotný vývoj. O jejím vlivu na soukromý sektor nám představí docent Pavel Kordík z FIT ČVUT, dále nám kolegyně Michaela Čejková z AK Bird&Bird představí Legislativní Návrh nařízení EU o umělé inteligenci (AI Act), který nyní rezonuje v trialozích v Bruselu a posledním tématem bude povinnost transparentnosti AI systémů (transparency obligation) v rámci AI Act, o které pohovoří Michal Holas ze společnosti Chronos consulting.

Doc. Ing. Pavel Kordík, Ph.D. působí na Fakultě informačních technologií ČVUT. Zároveň je proděkanem fakulty pro spolupráci s průmyslem. Zabývá se umělou inteligencí, data miningem, optimalizací a vizualizací informací. Koordinuje Computational Intelligence Research Group a některé aktivity Data Science Laboratory.

Jako podnikatel Kordík spoluzaložil firmu unico.ai, která slouží jako most mezi akademickou sférou a průmyslem. Doc. Kordík dále komercializuje výsledky výzkumu ve společnosti Recombee, kde buduje pokročilé doporučovací systémy.

JUDr. Michaela Čejková je specialistka na digitální obsah právnické společnosti Bird&Bird. Věnuje se problematice autorských práv, ochranných známek a softwarového práva až po mediální právo, digitální transakce a ochranu dat a dalším aspektům spojených s digitální regulací.

Mgr. Michal Holas je právním poradcem v konzultační společnosti Chronos consulting. Intenzivně se věnuje problematice regulace digitálního prostředí a poskytuje svou expertízu zejména přednímu českému technologickému hráči Seznam.cz. Pokrývá širokou škálu témat od mediálního, vysílacího, obchodního, autorského či soutěžního práva.

Rudolf Leška, 3. 10. 2023

Článek zatím nemá žádný komentář.
Vložit komentář:

Jméno a příjmení (povinné)

Příspěvek

Potvrďte, prosím, že nejste robot: napište jméno Hurvínkova otce

Provozovatelem těchto stránek je ALAI Česká republika, Apolinářská 445/6, 128 00 Praha, IČ: 01603671. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup pro členy.