Umělá inteligence a autorské právo

2023

Zveme naše členy na na seminář o AI, který pořádáme s Hospodářskou komorou ČR, Asociací komerčních televizí.

seminář se uskuteční ve čtvrtek 5. 10. 2023 od 9:00 v sídle Hospodářské komory ČR, Florentinum (recepce A) Na Florenci 2116/15. Budeme se těšit na setkání. Od 8:45 pro vás bude připraveno ranní občerstvení a káva, prosíme dorazte včas. Účast prosím potvrzujte na e-mailu tajemnik@alai.cz.

Tématem bude představení fenoménu AI a jeho aktuální překotný vývoj. O jejím vlivu na soukromý sektor nám představí docent Pavel Kordík z FIT ČVUT, dále nám kolegyně Michaela Čejková z AK Bird&Bird představí Legislativní Návrh nařízení EU o umělé inteligenci (AI Act), který nyní rezonuje v trialozích v Bruselu a posledním tématem bude povinnost transparentnosti AI systémů (transparency obligation) v rámci AI Act, o které pohovoří Michal Holas ze společnosti Chronos consulting.

Doc. Ing. Pavel Kordík, Ph.D. působí na Fakultě informačních technologií ČVUT. Zároveň je proděkanem fakulty pro spolupráci s průmyslem. Zabývá se umělou inteligencí, data miningem, optimalizací a vizualizací informací. Koordinuje Computational Intelligence Research Group a některé aktivity Data Science Laboratory.

Jako podnikatel Kordík spoluzaložil firmu unico.ai, která slouží jako most mezi akademickou sférou a průmyslem. Doc. Kordík dále komercializuje výsledky výzkumu ve společnosti Recombee, kde buduje pokročilé doporučovací systémy.

JUDr. Michaela Čejková je specialistka na digitální obsah právnické společnosti Bird&Bird. Věnuje se problematice autorských práv, ochranných známek a softwarového práva až po mediální právo, digitální transakce a ochranu dat a dalším aspektům spojených s digitální regulací.

Mgr. Michal Holas je právním poradcem v konzultační společnosti Chronos consulting. Intenzivně se věnuje problematice regulace digitálního prostředí a poskytuje svou expertízu zejména přednímu českému technologickému hráči Seznam.cz. Pokrývá širokou škálu témat od mediálního, vysílacího, obchodního, autorského či soutěžního práva.

Provozovatelem těchto stránek je ALAI Česká republika, Apolinářská 445/6, 128 00 Praha, IČ: 01603671. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup pro členy.